Haber

Murat Kekilli, topladığı bağışlarla Hatay’a doğru yola çıktı.

Merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ilçesinde olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde yıkıma neden oldu. Üç gün önce meydana gelen depremlerle ilgili son yapılan resmi paylaşımlara göre 6 bin 957 kişi hayatını kaybetti, 38 bin 224 kişi de yaralandı.

Şarkıcı Murat Kekilli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, iş adamları aracılığıyla iki tır dolusu yardım malzemesi toplayarak hatasız Hatay’a doğru yola çıktıklarını duyurdu.

Adana’daki apartmanında depreme yakalanan Kekilli, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Son yaşanan bu depremler hepimizi boğdu. Geçen gün Adana’daydım 8. katta depreme yakalandım. Allah korusun bölge halkı şiddetli bir deprem yaşadı. Merkez üssünün orası olduğunu düşündük. Adana.Hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet mekanları cennet olsun.Dün İstanbul’a gitmemiz gerekti.Dönüşte organize olup hayırsever iş insanlarından iki tır yardım malzemesi topladık.İki tır yardım malzemesi topladık. TIR’larca tıbbi malzeme, yiyecek, içecek ve özellikle giyecek hazırlandı. Bir kısmı bugün, bir kısmı yarın yollarda olacak. “Adana’daki enkaz alanını da ziyaret ettim. Artık Hatay, İskenderun, Reyhanlı gibi yaşam mücadelesi veren bölgelerimiz var. Ekipmanları İskenderun’daki adaptasyon merkezine gönderiyoruz ve yola çıkıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

haberabana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu