Haber

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Faaliyet Gösteren Dicle Elektrik’ten Depremin Zarar Gördüğü İllere Yardım Desteği

Felaket acı tabloyu her geçen gün ortaya koymaya devam ediyor. Dicle Elektrik, birçok ilde geniş çapta tahribata yol açan depremin ardından hızla faaliyet gösterdiği Diyarbakır ve Şanlıurfa başta olmak üzere arama kurtarma faaliyetleri kapsamına mesleki eğitim almış gruplarını da hızla dahil etti ve ihtiyaçlar doğrultusunda harekete geçti.

Dicle bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinde elektrik dağıtım, bakım ve onarım faaliyetlerini yürüten ve bölgeyi iyi tanıyan şirket, halka can erzakı, barınma ve yiyecek sağlamaya başladı. hasarlı alanlar, özellikle gönüllü işler. Kışa hazırlık çalışmaları kapsamında sorumluluk alanındaki şehirlerdeki tüm bakım onarım çalışmalarını kış şartlarından önce tamamlayan Dicle Elektrik, kış mevsiminin katı kurallarına rağmen kazalara anında müdahale edebilmek için tüm saha ekipleriyle var gücüyle çalışıyor. büyük deprem sonrası bölgede meydana gelen elektrik arızaları.

Gıda ve Temel İhtiyaç Malzemesi Desteği

Dicle Elektrik, Diyarbakır ve Şanlıurfa’daki merkezlerini depremzedelerin hizmetine açtı. Bu kapsamda 3000’den fazla vatandaşa 24 saat esasına göre konaklama ve sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca Kahramanmaraş ilinin bir haftalık gıda ihtiyacını karşılayacak olan Dicle Kümesi, depremden etkilenen bölgelerde mutfak kurma girişimlerini sürdürüyor. Bölgenin ihtiyacı olan battaniye, ısıtıcı, çadır gibi temel yaşam malzemelerinin temini ve dağıtımı için de çalışmalar yapılıyor. Bu doğrultuda bölgeye afetlerde kullanılabilecek 30’dan fazla çadır gönderildi ve koordineli bir şekilde sayı artmaya devam ediyor.

Adıyaman’daki Çadırların Aydınlatması Dicle Elektrik’e Emanet

Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi büyük şehirlere elektrik dağıtımı yapan Dicle Elektrik, dağıtım bölgesinin yanı sıra depremden etkilenen illerdeki AFAD – Kızılay çadırlarına da elektrik sağlıyor. Bu kapsamda ekipler, Adıyaman’da kurulan çadırların elektriğini sağlamak için çalışma başlattı. Dicle Elektrik ise Kahramanmaraş başta olmak üzere yardıma gittiği tüm illerde bakım onarım çalışmalarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Kurtarma Desteği

Dicle Elektrik bünyesindeki 25 kişilik özel Dicle Arama Kurtarma Grubu, AFAD’a bağlı olarak Diyarbakır’da arama kurtarma faaliyetlerinde görev üstleniyor. Tüm imkanlarını depremden etkilenen şehirler için seferber eden Dicle Kümesi, 100 çalışanını da gönüllü olarak Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’daki yardım faaliyetlerine gönderdi. Bu kapsamda arama kurtarma çalışmaları, elektrik altyapı desteği, çadır kurma ve yemek pişirme gibi faaliyetler şirket gönüllüleri tarafından yürütülmektedir.

Ekipman Desteği

Dicle Elektrik, arama kurtarma çalışmaları kapsamında insan gücü sağlamanın yanı sıra bölgede jeneratör ve vinç gibi ekipmanların kullanımına yönelik tedarik faaliyetlerini de sürdürmektedir. Dicle Elektrik’in arama kurtarma gruplarının çalışmalarında da bu ekipmanlar kullanılmaktadır.

Eksim Holding Tarafından Oluşturulan Fon ve Diğer Besin Takviyeleri

Bu çalışmalara ek olarak Dicle Elektrik’e bağlı Eksim Holding, çalışanlarına gönderdiği duyuruda 50 milyon TL’lik fon oluşturduğunu duyurdu. Bu doğrultuda afet bölgesinde Kızılay, AFAD gibi resmi kurumlarla temaslar sürüyor.

Eksim Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eksun Beşin, deprem bölgelerine 25 ton un eklemek için yola çıktı. Eksun Gıda’nın markası Sinangil Gluten Yok da bölgeye 93 koli glutensiz ekmek ve kurabiye göndermek için Çölyak Yaşam Derneği ile koordineli bir çalışma başlattı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu