Ekonomi

Kripto para piyasaları haftaya nasıl başladı?

Investing.com – Kripto para piyasaları haftaya 1,16 trilyon dolar ile başladı. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi 22 milyar dolar ile düşük seviyede devam ediyor.

ağustos ayının ilk haftasında bitcoin bilinmeyen bir görünümle 29.000 $ sınırını korumak için mücadele ediyordu. Ancak altcoin piyasasında Bitcoin’deki yatay seyre rağmen önemli bir hareketlenme olmadı.

Bitcoin, haftaya 29.000 dolar sınırında başlarken yatay bir açılış yaptı. Ethereum Benzer bir görünümle 1.830 dolardan el değiştiriyor. En iyi 20 kripto para biriminin ortasında düşüş eğilimi söz konusu oluyor. shiba inuVe XRP , altcoinler son 24 saatte en çok gerileyen oldu. SHIB geçen hafta %10’luk bir değer artışının ardından bir düzeltmeye girdiğinden, hafta %4 düşüşle 0,0000092 $’dan başladı. XRP ise %3’e yakın düşüşle 0,61 dolar bandında işlem görüyor.

İlk 20’de düşük bir artış gören altcoinler Bitcoin NakitVe solmak oldu. Günün ilk saatlerinde ilk 100 kripto para arasında ortalarda öne çıkan altcoin, %10’a yakın artış kaydetti. XDC Ağı oldu. daha sonra kısa çizgi, Temel Dikkat Jetonuve Hedera geldi. MAYMUN, SHIBVe PrömiyerÖte yandan ilk 100 içinde en çok düşen altcoinler oldu.

Bu hafta kripto para piyasaları için son derece değerli ABD TÜFEVe ÜFEveriler yakından takip edilecektir. Fed’in faiz Kararında değerli bir kriter olarak kullanılan TÜFE verileri Perşembe günü 15.30 CEST’de, ÜFE verileri ise Cuma günü 15.30 CEST’de açıklanacak. Buna göre haftanın ikinci yarısından itibaren bu bilginin fiyatlanmasına bağlı olarak kripto para piyasalarında volatilitenin artması beklenebilir.

habercavdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu