Haber

Konya Hatay’da Onbinlerce Kişiye Günlük Sıcak Yemek ve Ekmek Yardımı Yapıyor

Asrın felaketinin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait seyyar yemek arabaları ve ekmek fırınları, Konya ilçesinin katkılarıyla ilk günden bu yana depremzedelerin sıcak yemek ve ekmeğe ulaşmasını sağlıyor. belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Seyyar Mutfak Kamyonları ve ekmek fırınları, depremin ilk gününden bu yana Hatay’da onbinlerce depremzedeye hizmet veriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm ülkeyi saran yıkıcı depremlerin ilk gününden bu yana Hatay’da her türlü insani ihtiyacı karşılamak için canla başla çalıştıklarını belirtti.

Konya olarak Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, odalar, sivil toplum kuruluşları, iş insanları ve hayırseverlerin katılımıyla Hatay için seferber olduklarını kaydeden Lider Altay, “Depremin ilk günü Hatay’a vardığımızda. , arama kurtarma çalışmaları ile enkazdan canlı bir bireye ulaşmak mümkün oldu. Afetten etkilenen vatandaşlarımıza sıcak yemek ve ekmek ulaştırmak önceliklerimiz arasında yer aldı. Bu kapsamda afet ve acil durumlar için hizmete sunduğumuz portatif mutfak araçlarımızı hızlı bir şekilde deprem bölgesine sevk ettik. Ardından hayırseverlerimizin de katkılarıyla fırınlar hizmet vermeye başladı. Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat’tan bugüne kadar geçen 15 günlük süreçte Büyükşehir olarak; Her gün yaklaşık 23 bin ekmek pişiriyor, 16 bin depremzede ve bölgede görevli gruplara her gün üç öğün sıcak yemek dağıtıyoruz. İnşallah Konya’daki tüm vatandaşlarımız ve tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte Hatay için tek yürek olmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

pozantihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu